SEO pakalpojumi

KAS IR SEO?

SEO ir saīsinājums no “search engine optimization” un var tikt tulkots kā optimizācija meklētājprogrammām. E-komercijā un mājas lapu administratoru vajadzībām to varētu tulkot kā meklēšanas rezultātu optimizāciju. Lai arī pasaulē ir pieejami ļoti daudzi meklētāji – Bing, Yandex, Yahoo, Baidu, tomēr rietumu pasaulē, t.sk. Latvijā tieši Google ir pamanījies kļūt par tirgus līderi informācijas meklēšanā un seo optimizācijas pakalpojumi koncentrējas tieši uz šo meklētāju. Veiksmīga optimizēšana palīdz piesaistīt jaunus apmeklētājus, kas internetā meklē informāciju par jūsu nozari, pakalpojumiem vai precēm.

Mūsu pakalpojumi palielina apmeklētāju plūsmu uz jūsu mājas lapu un daļa no viņiem kļūst par jūsu klientiem. Pētījumi liecina, ka interneta lietotāji uzticas Google meklēšanas rezultātiem daudz vairāk un, iespējams, vērtē tās līdzīgi kā atsauksmes. Reklāmas internetā nespēj nodrošināt iepriekš minētos labumus. Uzņēmumi, kas nespēj sasniegt pirmās pozīcijas uz noteiktiem atslēgas vārdiem, izvēlas maksāt par atrašanos rezultātu augšējās vietās. Šīs pozīcijas ir atzīmētas kā reklāmas un apmeklētāji zina, ka rezultāti ir nopirkti.

SEO process

Mājaslapas optimizācijas ietvaros tiek veiktas noteiktas darbības, lai uzlabotu konkrētas lapas ekspozīciju meklētājprogrammu rezultātos uz noteiktām frāzēm vai atslēgas vārdiem. Šāda pieeja ļauj segmentēt interneta lietotāju plūsmu un piesaistīt konkrētu mērķauditoiju. Vietnes optimizācijā tiek izmantots unikāls saturs, atslēgvārdi un mājas lapas autoritātes palielināšana. Profesionāli SEO pakalpojumi sekmē labākas pozīcijas interneta meklētājā un palielina iespējas piesaistīt jaunus klientus no Google. Tā kā lietotāji meklēšanas programmā ievada konkrētu vaicājumu un saņem tūlītēju atbildi, viņi paļaujas, ka rezultāti ir drošticami. Šāds uzticības garants tiek daļēji pārnests arī uz konkrēto mājaslapu un iespēja noslēgt darījumu ar konkrēto apmeklētāju pieaug.

Latvijā Google kontrolē vairāk kā 95% no meklēšanas vaicājumu tirgus, t.sk. krievvalodīgo vidū, līdz ar to labāka ekspozīcija šajā meklētājā nodrošina labāku investīciju atdevi. Šis ir galvenais iemesls, kādēļ mēs sniedzam SEO pakalpojumus, pamatojoties uz Google ieteikumiem un darbības principiem. Pieņemot, ka jūsu auditorija lieto, galvenokārt, Bing, Yahoo vai Yandex, kas gan ir maz iespējams, ieguldījumi Google SEO atmaksāsies jebkurā gadījumā. Praksē visu interneta meklētāju darbības principi ir samērā līdzīgi, taču vadošais meklētājs ir tehnoloģiski visattīstītākais un panākt pozitīvu rezultātu tajā ir visgrūtāk.

Kādēļ biznesam ir vajadzīgi SEO pakalpojumi?

Informācijas un produktu atlase caur Google ir kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu ikviena patērētāja darbībā un SEO palīdz to izmantot savā labā. Pasaulē ir e-komercijas uzņēmumi vai interneta portāli, kuru mājas lapa optimizācija biznesamdarbības pamatā ir tieši SEO. Arī Latvijā ir uzņēmumi, sevišķi internetveikali, kas apzinājušies mājas lapas optimizācijas priekšrocības un ir vērts sekot viņu piemēram. Ieguvumi:

 1. Atpazīstamība. SEO palīdz cilvēkiem atklāt jūsu tīmekļa vietni un gūt labāku priekšstatu par  uzņēmuma piedāvātām precēm vai pakalpojumiem.
 2. Labākas pozīcijas meklētājprogrammu rezultātos uz noteiktiem atslēgas vārdiem un to kombinācijām palielina apmeklētāju plūsmu un pieaug pasūtījumu skaits.
 3. Mērķauditorijas uzrunāšana. Uzrunājiet tieši savus potenciālos klientus.
 4. Augstāka ieguldījumu atdeve, salīdzinot ar citiem mārketinga instrumentiem un kanāliem.
 5.  Samazinās reklāmas izmaksas. Parēķiniet, cik šobrīd tērējat Google reklāmās un reklamējot savus produktus vai pakalpojumus vai citur. Mājaslapas optimizācija ir vērtīgs ieguldījums, kas atmaksājas.
 6. Konkurences priekšrocības – ja jūsu piedāvātie produkti tiek meklēti internetā, jūsu biznesam ir nepieciešami SEO pakalpojumi. Pieņemot, ka līdz šim neesat veikuši ieguldījumus mājas lapas optimizācijā, variet būt samērā droši, ka šajā aspektā atpaliekat no konkurentiem.
 7. Zīmola veidošana un nostiprināšana. Ieguldījumi SEO ir uzskatāmi par ilgtermiņa ieguldījumiem uzņēmuma zīmola veidošanā un nostiprināšanā. Lielāka ekspozīcija, labāka atpazīstamība palīdz ātrāk sasniegt izvirzītos biznesa mērķus.

Mājaslapas optimizācijas process

 1. SEO audits – kļūdu analīze un ieteikumi to labošanai, Google Search Console datu analīze un ieteikumi uzlabojumiem, Google Analytics vai citu statistikas programmu datu analīze SEO vajadzībām, ārējas SEO audits, izmantojot speciālus rīkus, citi tīmekļa vietnes pārbaudes veidi ar mērķi optimizēt tās darbību.
 2.   Konkurences, nišas un atslēgvārdu audits. Iepazīstot klienta tirgu tiek atlasīti populārākie atslēgas vārdi, analizētas meklēšanas tendences, garās astes atslēgvārdi (long-tail keywords), izvērtēta katra atslēgvārda un frāžu konkurences līmenis, kā arī to potenciāls. Šeit lieti noder klienta laika gaitā apkopotā informācija no dažādām platformām. Ja Jūs šobrīd vēl neapkopojiet datus, ir pēdējais laiks sākt to darīt.
 3.  Klienta mērķu izvirzīšana un to pamatojuma analīze. Katra mērķa sasniegšanai ir nepieciešams atšķirīgs resursu daudzums. Budžeta veidošana.
 4. SEO stratēģijas izstrāde, kas ietver sasniedzamos mērķus un veicamos pasākumus (darba plānu), kā arī plānoto laika ietvaru panākumu gūšanai. Šeit būtiski ir pārveidot vietnes struktūru (ja nepieciešams) atbilstoši apmeklētāju interesēm un satura tematiskajiem blokiem.
 5. Ieksējais SEO – satura korekcija un izstrāde, meta datu izveide un korekcija, iekšējo saišu optimizēšana, pārvirzīšanas rīku izmantošana (redirekti), digitālo multivides failu optimizācija.
 6. Ārējais SEO – satura izstrāde, izplatīšana un popularizēšana, sadarbības partneru atlase un uzrunāšana, konkurentu līdzsvarošanas stratēģija,  reģistrācija speciālās datu bāzēs un diskusiju forumos, papildus interneta resursu (ar augstu pievienoto vērtību) izveide, klienta resursu izmantošana. Ārējās optimizācijas metodes un darbības vēriens ir atkarīgs no daudziem mainīgajiem un tiek individuāli pieskaņots katram projektam.
 7. Atskaites – vietnes pozīciju, meklētājprogrammu un citu avotu apmeklētāju plūsmas novērošana. Šeit vislabāk izmantot Search Console un Google Analytics datus, jo tie tiek sniegti pa tiešo no Google resursiem. Vajadzības gadījumā var papildus tikt izmantoti arī citi trafika monitorēšanas rīki.
 8. Atgriezeniskā saite – informācijas apmaiņa ar klientu par veicamajiem darbiem un to progresu ir neatņemama SEO optimizācijas sastāvdaļa.

SEO cenas

Nauda interesē visus, līdz ar to viens no biežākajiem jautājumiem ir – kāda ir SEO cena? Atbilde būs atkarīga no jūsu ambīcijām, mērķiem un budžeta. Katram projektam cenas tiek noteiktas atšķirīgi un ir atkarīgas no daudziem mainīgajiem. Mēs esam seo speciālisti, kas rada konkurētspējīgu SEO sistēmu un palīdz klientiem nopelnīt naudu.

SEO optimizācijas cenas

 1. Mazais bizness (pakalpojumi vai nišas produkti) 300 – 500 eur mēnesī.
 2. Vidējais uzņēmums (informācijas pakalpojumi, tirdzniecība) 600 – 1000 eur mēnesī.
 3. Lielie uzņēmumi – no 1000 eur mēnesī.

Šeit norādītās izmaksas ir tikai ilustratīvas un atkarīgas no projekta lieluma, sarežģītības un konkurences. Jāņem vērā, ka ne vienmēr klienta iedomātie konkurenti ir arī viņa reālie konkurenti, jo internetā darbojas citi likumi. Piemēram, arī informācijas portāli un salīdzināšanas portāli ir uzskatāmi par konkurentiem un to pārspēšana ir solis pretī tuvāk klientam.

Esat gatavi uzsākt savas mājaslapas optimizāciju? Aizpildiet pieteikumu un saņemsiet individuālu piedāvājumu.

  Viens no lielākajiem ieguldījumiem, ko klients var dot ir satura veidošana, balstoties uz mūsu sniegtajām rekomendācijām. Nereti, rakstot par konkrētu produktu vai problēmu, jūsu uzņēmuma darbinieki var sagatavot visprecīzāko saturu. Labs saturs palīdz piesaistīt apmeklētāju, palielina uzticamību un pieaug iespējas, ka ar to kāds dalīsies arī sociālajos tīklos. Tas, kurš rakstīs tekstus tiek atrunāts pirms sadarbības uzsākšanas un ietekmē gan cenas, gan SEO optimizācijas procesu.

  Plašāku informāciju par SEO pakalpojumiem varat saņemt mājaslapu optimizācijas aģentūras SEO mājaslapā. Uzsākot darbu pie tīmekļa vietnes uzlabošanas, ir jāatceras, ka meklētājoptimizācija prasīs laiku. Ja vēlaties atrastiets Google pirmajā pozīcijā uzreiz, izvēlieties Google Ads. Komercuzņēmumiem, kuri vēlas internetā nostiprināties ar saviem resursiem SEO pakalpojumi būs laba izvēle. 

  Scroll to Top
  %d bloggers like this: